Günüzde içerik platformları oldukça popüler bir hal almaya başladı. Netflix, Amazon ve Exen  gibi platformlar izleyicilerine kaliteli içerikler sunarlarken bunun karşılığında belli bir ücret talep etmektedirler. Ancak ülkemizde en çok tercih edilen bu üç içerik platformunun dışında kalan çok özel bir platform daha var "Gain".

Diğerlerinden farklı olarak Gain kullanıcılarından ücret talep etmemektedir ve sadece mobil cihazlar üzerinden uygulama ile erişim sağlanmaktadır. Her türlü entellektüel zevke uygun yapımlar sunan Gain kullanıcılarına kısa, orta ve orta uzun metrajlı içerikler sunmaktadır. En uzun soluklu içerikleri dahi 35 dakikadan fazla değildir.

Ahmet Mümtaz Taylan tarafından sunulan "İstanbul Hesabı" isimli program kullanıcılara yaklaşık 20-25 dakikalık spot bir İstanbul turu yaptırmakta. Programın ana amacı gezmek ve sokakta güzel vakit geçirmek için çok para harcamaya gerek olmadığını, sadece 50 tl gibi bir bütçe ile İstanbulun gezilebileceğini tema olarak kullanmakta. Program izleyicilerine,  50 tl bütçe ile  ulaşım gideri, yemek yeme, çay kahve keyfi yapma  ve sıkı durun günün sonunda kalan para ile hayır işi olarak karınca kararınca ufak bir  bağışın da yapıldığı bölümler ile harika bir istanbul gezi rehberi sunmakta.

Şimdiye kadar 10 bölümün çekildiği programda Ahmet Mümtaz bizlerle; Eminönü, Moda, Arnavutköy, Balat, Karaköy, Kireçburnu, Cihangir, Kilyos, Samatya ve Kuzguncuk semtlerini tarihsel geçmişlerine ve kültürel yapılarına değinerek sunmuştur.

Çok başarılı bulduğum bir program, gezmeye doyulmaz tarih kokan bir şehri hem İstanbullulara hem de İstanbulda yaşamayan ama İstanbulu yaşamak isteyen insanlara tanıtmakta. Bölümler çekildiği müddetçe aksatmadan izleyeceğim ve tartışmasız Gain platformunun en harika yapımı diyebilirim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 1500 karakter. 500 karakter kaldı.