Yapım Yılı :  2021

Gösterim Tarihi:  15 Ocak 2021  Netflix/Türkiye

IMBD Puanı: 7.0

Yönetmen: Selçuk Aydemir( ilk 4 Bölüm) Burak Aksak ( Son 4 Bölüm)

Senarist:  Burak Aksak

Oyuncular:   Engin ÖztürkAybüke PusatCengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Hasan Yalnizoğlu

Tür:  Komedi / Suç / Gerilim

Yine bir tetikçi, mafya, silinmiş bir geçmiş ve arınma temalı TV dizisi daha. Bu bilindik karedeki temaları ilk duyduğumda "Baydı artık. İşlenecek başka bir konu yok mu? Hep aynı kısır döngü." demiştim ancak yanılmışım. İlk 4 bölümün yönetmen koltuğunda kitaplarını severek okuduğum, yaptığı filimler ile milyonların sevgisini kazanan Selçuk Aydemir farkını yakalayınca, 50m2 de beni yakaladı. 

1. Sezonu 8 bölümden oluşan 50m2'nin konusu kısaca şöyle, gizemli bir tetikçi olan Gölge'nin hayatı, babası gibi gördüğü Servet'in kendisine ihanet etmesi ile altüst olur. Uğradığı ihanetin ardından kaçan Gölge, kendisini daha önce hiç görmediği bir mahallenin terzi dükkanında bulur. 50 metrekarelik alana sığınan Gölge'yi görenler, onu kısa bir süre önce vefat eden terzinin oğlu zanndeder. Kendiisi hakkında düşünülen kimliğe bürünen Gölge, mahalleli ile zaman geçirdikçe yeni kimliği ile iyice bütünleşir. Bu süreç, Gölge'nin gerçekte kim olduğunu anlamasını sağlayacaktır.

Bu arada yönetmen koltuğuna Burak Aksak'ın geçtiğini 5. bölümde hemen anlıyorsunuzu. İki yönetmenin birbirlerinden farklı tarzlarını farketmemek mümkün değil gibi.

Son olarak, keyifli bir dizi, bence türünde ezber bozmuş kesinlikle zaman kaybı olmayacak kadar güzel. İzlemenizi tavsiye ederim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 1500 karakter. 500 karakter kaldı.